RE: Hiking and Mushroom Hunting #2 - Doğa Yürüyüşü ve Mantar Avı [EN-TR]

You are viewing a single comment's thread:

$25 a kilo? Why are they so expensive? They don't look like truffles. What did you do with them in the end? Did each of you eat one?

Maybe next time you really need to up your game and get up earlier😉



0
0
0.000
1 comments
avatar

I don't know why they are that expensive but I found a source on the net for you. You can check yourself here

Yeah we ate them. I eat one and my mother ate one.

Even if I get up early, I might not find any 😂 We will see what's gonna happen next time!

0
0
0.000